RADY A TIPY

Uvádíme Vám zde pár tipů, které Vám pomohou při výběru nové koupelny

Jak správně vybrat sprchový kout

Při nákupu sprchového koutu bychom měli zvážit své možnosti, požadavky a potřeby. Důležité je zohlednit prostor a tvar naší koupelny. Na druhou stranu důležitým kritériem pro výběr je pohodlí. Platí, že čím větší sprchový kout je, tím je pohodlnější. Byla by škoda si koupit sprchový kout, který je sice malý, ale necítili bychom se vněm pohodlně. Při velikosti a tvaru sprchového koutu zohledněte velikost a tvar místnosti a otvírání okna a dveří.

Sprchování i koupání v jednom?

Pokud se nehodláte vzdát vany a Vaše prostorové možnosti v koupelně nejsou příliš veliké, ideálním řešením je vana a sprchový kout v jednom. Jde v podstatě o vanu, která je doplněna o krycí panel neboli sklápěcí dveře, které použijete, pokud se rozhodnete sprchovat. Tato vanová zástěna zajistí, aby voda ze sprchy necákala ven.

Sprchování prospívá našemu zdraví, šetří čas, peníze i drahocenný prostor koupelny.

Vana - jak ji správně vybrat

Myslíte, že výběr vany je snadný? Opak je však pravdou. Pokud vybíráte vanu, musíte zvážit hned několik otázek. Jako první bychom mohli uvést, že si musíte vybrat, z jakého materiálu by měla být vana vyrobena. Další co byste při výběru vany měli zvážit je tvar vany. Nesmíte vybírat jen podle toho, co se Vám líbí, ale také podle toho jakou od vany očekáváte výbavu, zdali se Vám bude hodit do koupelny apod.

Nejprve je nutné zvolit správný tvar. Zda to bude klasický obdélník, mnohoúhelník, ovál či rohová varianta. Řiďte se především prostorem, kde bude vana instalována. Vana nemá zabírat nepřiměřenou část místnosti a alespoň z jedné strany přijde vhod odkládací plocha. Tvar vany, kterou hodláte zakoupit, by se měl odvíjet od toho, co Vám Vaše koupelna sama dovolí. Jako nejčastěji vyhledávané a prodávané jsou vany obdélníkové nebo vany rohové. Rohová vana zabírá v místnosti více místa, než klasická obdélníková. Nabízí, ale mnohem větší komfort. Upotřebení, ale vždy najde jen ve větší koupelně. Rohové vany v každé koupelně vždy vyniknou a budou tvořit úchvatnou dominantu každé Vaší koupelny.  V nabídce jsou také vany kruhové nebo vany volně stojící. Záleží už pouze na Vás, jaké vany se Vám líbí, a kterou z nich si zakoupíte. Pokud máte doma prostornou koupelnu, nebojte se experimentovat a zvažte i atypické tvary vany. Ne každá koupelna musí vypadat stejně.

Jak správně vybrat koupelnový nábytek

Při výběru nábytku je třeba předem promyslet využití celého prostoru koupelny pro umístění a zabudování nábytku.

Rozdíl mezi skutečně luxusní koupelnou a tou, která luxus jen předstírá, je v použitých materiálech. I moderně vybavená místnost s vířivkou a hydromasážní sprchou doplněná o designově zajímavé prvky, bude při použití klasických obkladaček působit obyčejně a prostě. Volba materiálu se však netýká pouze stěn, ale také vnitřního vybavení. A tak do koupelen stále častěji pronikají umyvadla z umělého mramoru a tvrzeného skla. Ta jsou navíc speciálně upravena tak, aby na nich nezasychaly kapky vody, a díky tomu působí stále čistým dojmem. Chcete-li si udržet zdání luxusu, platí zlaté pravidlo „všeho s mírou“. Luxus nespočívá v množství, ale v kvalitě a vkusu. Místnost rozhodně nesmí působit přeplácaně.

Samostatně stojící koupelnový nábytek se vyrábí mnoho let a můžete si vybrat z mnoha druhů, velikostí i barevného provedení. Můžete jej koupit jako samostatnou část nebo současně se zrcadlem a osvětlením. Nábytek se jako součást zařizovacích předmětů vyrábí nejvíce k umyvadlům. Běžně je součástí umyvadel odkládací deska, ale můžete si vybrat také z různých skříněk nebo poliček. Druhy, počet a rozměry koupelnového nábytku se volí ve vztahu k velikosti koupelny a počtu zařizovacích předmětů v ní umístěných. Nábytkem se vybavuje až hotová koupelna, tedy s osazenými zařizovacími předměty, nalepenými obkladačkami a položenou dlažbou.

Skříňky pod umyvadlem pojmou velké množství předmětů, ale zamezují blízkému přístupu k zrcadlu. Koupelnový nábytek nesmí být překážkou bezpečného provozu koupelny. Nábytek se vyrábí jako otevřený nebo uzavřený. V nábytku mohou být zabudována světla pro osvětlení prostoru u zrcadla nebo na něm mohou být připevněna zrcadla. Poličky slouží k ukládání většího množství ručníků, prádla a kosmetických přípravků. Mají však několik nevýhod - může se do nich při větrání prášit, překážejí při vytírání podlahy a nemůže se s nimi hýbat, protože mají pevně instalováno elektrické osvětlení. Zavěšená skříňka znemožňuje vnikání prachu dovnitř a naopak umožňuje vytírání podlahy po celé ploše. Uzavřené skříňky se vyrábějí rovněž prosklené, takže je vidět jejich obsah.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Nejen ke zhlédnutí naší krásy, ale především ke zhlédnutí celého těla a tím také pohodlnou kontrolu čistoty slouží zrcadlo. Zrcadel se vyrábí velké množství různých druhů a rozdělují se podle několika hledisek. Velikost, počet, tvar a druh zrcadel, které si dáte do koupelny, závisí hlavně na jejich velikosti a možnosti umístění. Nejčastějším řešením v menších koupelnách jsou zrcadlové skříňky, které poskytují zároveň i úložný prostor. Pro velké koupelny mohou být zajímavým řešením celé zrcadlové stěny. Velká nebo malá koupelna, do každé se hodí malá zrcadla. Jsou přenosná a můžete je používat jako doplněk.

Zrcadlo umístěte nad každé umyvadlo, odpadnou pak dohady, kdo bude kde stát. V případě používání dvoj umyvadla nebo dvou samostatných umyvadel vedle sebe můžete instalovat dvě zrcadla nebo jedno dlouhé. Pokud se rozhodnete pro luxusní zrcadlo s prolisovanými ornamenty či vzory, osaďte jej do ozdobného rámu. Přispějete tím ke zvětšení komfortu koupelny.

Koupelnové doplňky

Vzhledem k tomu, že každý člověk má jiný vkus, máme pro vás jedinou radu: Koupelnové doplňky by měly ladit s celkovým vzhledem a designem celé koupelny. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet zajímavé tvary, materiály a barvy.

I zde platí ovšem jedno pravidlo: Někdy méně znamená více, a čím více doplňků budete mít v koupelně rozmístěno, tím hůře se Vám bude koupelna udržovat čistá.

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktovat nás můžete kdykoliv, rádi Vám pomůžeme a poradíme.